Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 21-01-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > CHP’li vekiller işten atılan 12 işçiyi işe geri aldırdı
 
CHP’li vekiller işten atılan 12 işçiyi işe geri aldırdı

Mecliste sık sık Posco’dan çıkarılan işçiler için karşı karşıya gelen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün dün Meclis bütçe görüşmelerinde Çankaya Belediyesi üzerinden karşı karşıya geldi. Bakın sonra ne oldu. İşte ayrıntılar.. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 17-12-2017 - 12:43

 

Mecliste söz alan AKP Milletvekili Zeki Aygün Çankaya Belediyesinden 12 işçinin işten çıkarıldığını iddia ederek CHP Milletvekili Haydar Akar’ı göreve davet etti.Aygün İşçilerin CHP Genel Merkezine yürüyeceğini ifade ederek Akar’dan bu konuda girişimde bulunması ve geri alınmalarını istedi. Aygün bu konuyu çözmemeleri halinde Akar’ın Poco çalışanlarına söylediklerin boş tenekeye vurma olacağını sözleri üzerine Akar cevap verdi.

AYGÜN İLK KEZ İŞÇİ HAKLARI DİYOR

Meclis kürsüsünden Zeki Aygün’ün iddialarına cevap veren Akar, ilk defa Zeki Aygün’ün işçi hakkını aradığına dikkat çekerek, konuyu bilmediğini söyledi. Akar, olayın Çankaya Belediyesi ile alakası olmadığını belirterek hizmet alım yöntemi alınan 600 işçinin bulunduğu şirket tarafından böyle bir durumun yaşandığını Aygün’ün bu konuda 12 işçiyi Meclise getirebileceğini söyledi. Aygün’ün kendi kentindeki işçilere derman olması gerektiğini belirten CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar konu ile de ilgileneceğini söyledi.

AKAR’DAN JET ÇÖZÜM

Yaklaşık üç saat sonra Mecliste tekrar söz alan ve açıklama yapan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar şunları söyledi; ‘Biraz evvel Kocaeli Milletvekili Sayın Zeki Aygün bizi göreve davet etmişti, Fatma Hürriyet Kaplan ile beni göreve davet etmişti. Nedeni, Çankaya Belediyesinden atıldığı iddia edilen 12 işçiyle ilgiliydi. Aslında atılan arkadaşlar Çankaya Belediyesinden değil, hizmet aldığı bir firmadandı. Başkanımızla yaptığımız görüşme sonrasında Başkanımız derhâl konuyla ilgilenmiş, firmayla görüşmelerini sağlamış ve 12 işçinin tekrar işe döndürülmesi sağlanmıştır. (CHP sıralarından alkışlar) Evet, Çankaya Belediye Başkanımız Alper Taşdelen'e teşekkür ediyoruz emeğe verdiği değerden dolayı. Ben de şimdi sevgili arkadaşım, milletvekili sevgili arkadaşım Zeki Aygün'ü bizim gibi şov yapmaya davet ediyor ve Posco işçilerinin de sorununu çözmesini bekliyoruz.


 
Etiketler :
- CHP’li - vekiller - işten - atılan - 12 - işçiyi - işe - geri - aldırdı -
17-12-2017
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
Mahalle kızı
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi