Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 22-01-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > AKP'li 50 belediye başkanı istifa ettirilecek
 
AKP'li 50 belediye başkanı istifa ettirilecek

İYİ Parti'nin İzmitli Genel Başkanı Meral Akşener yine AKP'ye yüklendi. İşte ayrıntılar... ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 16-12-2017 - 16:57

 

İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı binası binlerce partilinin katılımıyla açıldı. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği açılış miting havasında gerçekleşirken, ilk konuşmayı İYİ Parti Ankara İl Başkanı Mesut Özarslan yaptı.Kendisine duyulan güvenin hakkını vereceğinin sözünü veren Özarslan, konuşmasının ardından İYİ Parti Genel Başkan'ı Meral Akşener'i kürsüye davet etti.Vatandaşları selamlayan Akşener, kurmaylarıyla birlikte sahneye çıktı. "İYİ Parti Türkiye'ye iyi geldi" diyen Akşener, ABD'de devam eden Zarrab davasına ve belediyelerdeki yolsuzluklara dikkat çekti. Hükümetin defalarca kandırıldığını hatırlatan Akşener, "Şimdi kendim ve arkadaşlarım adına size söz veriyorum biz kandırılmayacağız, kimsesizlerin kimsesi olacağız" ifadelerini kullandı.Akşener'in açıklamaları şöyle:

"İYİ PARTİ CESUR İNSANLARDAN OLUŞUYOR

""Kimisi işinden oldu, kimi arkadaşımız üniversitedeki görevinden oldu, esnaf arkadaşlarımız hala maliyeden gelen müfettişlerle boğuşuyor. Ama onlar geriye adım atmadılar. Onun için cesurların korkaklara karşı yürüttüğü cesur hareketidir. Bizim hareketimiz AKP'nin yıllarca sömürdüğü, istismar ettiği, onları iktidara getiren kadınlarımızın omuz verdiği bir kadın harekatıdır.Bizim harekatımız genç Türkiye için heyecanı olan, çözümleri olan genç kardeşlerimizin yer aldığı bir gençlik hareketidir. İmanlı insanların bir araya geldiği imanlı harekattır. Yemin ettik ben ve arkadaşlarım, söz verdik. Bir vicdanımızdan ayrılmayacağız, Türk milletine yalan söylemeyeceğiz. Yemin ettik kul hakkı yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz. Bizim arkamızda milletimiz, kadınlarımız, erkeklerimiz, zulüm gören gençlerimiz var. Bizim arkamızda engelli kardeşlerimiz var" dedi.

Biz korkmayacağız, korkutmak isteyenlere bunu ispatladık. Hem buraya gelen vatandaşlarım ıspatladı hem de yanımda hazır bulunan hazirun ispatladı.İYİ parti kuruldu Atatürk 'iki ayyaş' tanımından kurtuldu, 'Aziz Atatürk' oldu. 'Her türlü milliyetçiliği ayaklarımın altına aldım diyenler' şükür ki Türk milliyetçisi oldu. Dolayısıyla 'Türkiye iyi olacak' dedik Türkiye'ye İYİ Parti iyi geldi.Bir il başkan yardımcısı dedi ki, “Başı açık kadınlar kiralık eve benzer” ayıplandı mı? Hayır. Bitmedi bir danışman. Ulaştırma bakanının danışmanı. Bir dergide Erzurum’da Nene Hatun’un kızlarına hakaret etti. Kınandı mı? Hayır? Ne oldu iş Mustafa Kemal’in yetim Mustafa’nın anasına geldi. Neler söylediler, ayıplandılar mı? Hayır. Gördük ki iş olmayacak yerlere geldi. Biz İYİ Parti’yi kurduk Türkiye’ye iyi geldi. İYİ Parti kuruldu kadınlar ikinci plandayken Diyanet İşleri'ne ilk defa bir kadın başkan yardımcısı atandı.Benim başkanım Ankara’da kadınların ön plana çıkacağının sözünü verdi. Koray Aydın Bey iyi takip eder bu sözünüzü hatırlatırım. Şimdi biz belediyeleri alacağız. En büyük rüşvet belediyelerde döndüğü için, buna dur demek için alacağız.

""50 BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA ETTİRİLECEK"

"Belediye başkanları balkon kapatmaya bile vatandaşımdan rüşvet istiyor. Şu anda basında okuduğumuza göre, AKP'ye mensup 50 belediyenin bu sebepten istifa ettireceği söyleniyor. Ben buradan sormak istiyorum. Bu imar rantına göz yumdunuz. Vatandaş söylenmeye başladı. Şırnak'ta da Edirne'de de aynı sorun var.  Bütün bunlara baktığımızda Bitlis'in genci de işsiz, Mardin'in de.  300, 500, 7000 işçi çalıştıran fabrikalar birer birer özeleştirilmişler, kapatılmışlar. Ülkede tarım bitmiş, yerine fabrika mı yapmışlar? Hayır. Ne yapmışlar kocaman hastaneler, belediye binaları yapmışlar. Kocaman cezaevleri yapmışlar. Ülkenin fabrikalarını özelleştirdiler. İnsanlarımız işsiz kaldı.

""BÜYÜYORSAK BU KADAR İŞSİZ OLUR MU?""

Başbakan çıktı dedi ki; işadamlarına "Her seferinde 2 işçi alacaksınız" Eee Hani 11.1 büyümüştük bu büyümede bu kadar işsiz olur mu?  Bizim cebimizde bir büyüme oldu mu?Hayır. Ben bu büyüme rakamlarının doğru olduğunu düşünüyorum ama bizim için değil şu sürekli kandırılanlar için. Onların büyümesi belki de yüzde bir milyon. Aranızda oğlu gemicik sahibi olan analar var mı? İşte bu anaların ahı, bu babaların ahı üzerinizdedir. Şehit ailelerinin ahı başka. Hatırlıyor musunuz Soma’da yaşananları? Bir madencinin tekmelendiğini. Recep amcamı ayağında mahvolmuş kara lastiğini. Vali utanıp yeni bir kara lastik aldırmıştı. O Recep amcalar hala aynı, Kurtuluş mücadelesindeki Recep amcalarla aynı.Reza Zarrab davası var bir de Amerika’da. Rüşvet alan bir bakanın bir baltaya sap olamamış oğlunun cebinden ne paralar çıktı. Soruyorum size cebinizde ne kadar para var. Bakan soruyor oğluna. “Neredesin oğlum?-Evdeyim baba” “Hangi evdesin?-Rezidanstayım baba” bunların kirası dudak uçuklatıyor. “Ne kadar para var evde?-Merak etme baba birkaç. Trilyoncuk” İYİ Parti bunların hesabını sormak için kuruldu.

""RIZA KARDEŞİNİZ İÇİN NOTA VERDİNİZ""

Kudüs bizim için bir kalp ağrısıdır. Doğru mu? Hani Rabia yapıyordunuz Esma vardı ağlayarak geziyordunuz. Ne oldu şimdi İsrail masasında bıraktınız onları. Bir Gazze vardı. Ziyaret edecektiniz orayı ne oldu şimdi? İsrail’le ABD ile oturduğunuz masada bıraktınız orayı da.ABD çıktı Kudüs’ü İsrail’in başkenti tanıyacağım dedi. Şimdi ben onlardan söylediği sözlerin arkasında durmasını bekliyorum. Kudüs’e bir büyük elçi atayın. “Eyy” demekten vazgeçin. Nere gidiyor bu “Eyy”in sonu. Söyleyip susuyorsun. Trump’a kızdın. Niye kızdın? Hayır sever iş adamını içeri attılar diye. Kudüs kararı için kızdınız.Şimdi soruyorum sizde ödül verdiğiniz şimdi Amerika’da ötecek olan Reza kardeşiniz için 2 tane nota verdiniz. Daha önce kimin için böyle bir şey yapıldı? Hadi bakalım Trump’la ilişkilerinizi yeniden gözden geçirecek misiniz? Bunların çemkirmeleri kabadayılıkları bize Türk milletine. Genel başkanlara kabadayılıkları. İçişleri Bakanı çıkıyor, “Sen bittin” diyor. Atatürk’e anasına sövmek serbest, bir genel başkanı tehdit etmek yasak ama bunlara “kaşının üzerinde gözün var” demek suç. Size söz veriyorum benim ekibime benim milletime söz söyleyen cevabını direk benden alacak.

""BİZ KANDIRILMAYACAĞIZ""

Ben hiç hata yapmadım mı? Yapmışımdır ama ben daha önce hiç kandırılmadım. Bunları önce Merkel kandırdı, sonra FETÖ kandırdı, sonra PKK kandırdı, şimdi de Reza kardeşleri kandırdı. Hukukçu arkadaşlarıma soruyorum bu kadar kandırılan bir insanın ülkeyi yönetmek için cezai ehliyeti var mıdır? Çıksın delikanlı bir kardeşim açıklasın bunu bana. Kadim Türk milletinin kaderini belirleyenler durmadan kandırılıyor. Şimdi kendim ve arkadaşlarım adına size söz veriyorum biz kandırılmayacağız, kimsesizlerin kimsesi olacağız. İYİ Parti iktidar olacak inşallah olacak.Hepinize teşekkür ediyor. Buraya kadar geldiniz zaman ayırdınız. En değerli şey zamandır şükranlarımı sunuyorum hakkınızı helal edin diyorum. Allah’a emanet olunuz."Genel Başkan Akşener'in, konuşmasının ardından kurdele kesim töreni ile Ankara İl Başkanlığı binası açıldı. Kurdele kesiminin ardından Akşener ve parti kurmayları, binanın için gezdi ve vatandaşlarla sohbet etti.


 
Etiketler :
AKP'li - 50 - belediye - başkanı - istifa - ettirilecek -
16-12-2017
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
Mahalle kızı
 
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi