Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 07-08-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Kocaeli'de vekiller telefona çıkmaya korkuyor!
 
Kocaeli'de vekiller telefona çıkmaya korkuyor!

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Suriyelilere 40 milyar dolar harcadığını söyleyen anlayış, kendi vatandaşlarını sığınmacı yerine koyuyor. İstihdamın en kolay bulunduğu şehirdi bir ara Kocaeli. Artık, Kocaeli’de vekiller telefona çıkmaya korkuyor' dedi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 09-12-2019 - 15:00

 

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bütçe görüşmelerinin ilk gününde yaptığı konuşmada AKP iktidarının ekonomi politikalarına sert tepki gösterdi.  İktidarın her fırsatta Suriyeli sığınmacılar için 40 milyar dolar harcamakla övündüğüne dikkat çeken Türkkan, “Kaynakları yandaşlarına kullanıyorsunuz.

EYT’liye yok, 3600 ek gösterge bekleyene yok, emekliye yok ama özel sağlık kuruluşları için şehir hastanelerine var, müteahhide var” şeklinde konuştu.İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın konuşmasından satır başları şöyle:“Emekliliği hak ettikleri halde emeklilikte saraya takılanlar var. Suriyelilere 40 milyar dolar harcadığını söyleyen anlayış, kendi vatandaşlarını sığınmacı yerine koyuyor. Getirdiğimiz önerileri reddettiniz.

Hakikaten siz yerli ve milli misiniz? İktidara geldiğimiz an bu sorunu çözeceğiz. Yeter ki kaynaklar doğru kullanılsın. Bu güç, bu ülkede var. Kaynakları yandaşlarına kullanıyorsunuz. EYT’liye yok, 3600 ek gösterge bekleyene yok, emekliye yok ama özel sağlık kuruluşları için şehir hastanelerine var, müteahhide var.Ben Kocaeli milletvekiliyim, sanayicilik yapıyorum yıllardır. Kocaeli’de kendine pantolon alamadığı için intihar eden İsmail Devrim’i hatırlıyor musunuz? İstihdamın en kolay bulunduğu şehirdi bir ara Kocaeli.

Artık, Kocaeli’de vekiller telefona çıkmaya korkuyor. Borç içinde millet, gırtlağına kadar. İnsanlar toplu intihara başladı. İzmir’de eşinin pazara gidelim dediği adam ‘sen biraz bekle’ diyerek, ‘banyoya gidiyorum’ diyerek kendini öldürüyor. İnsanlar bu kadar çaresiz. Siz istediğiniz kadar pembe tablolar çizin, gerçeklerden kaçamazsınız. İnsanlar savaşmaktan, kavga etmekten vazgeçip intihara başladı. Bu hepimiz için utanç.

Bir şeyler yapmak için daha kaç kişinin canına son vermesini bekliyorsunuz siz. Bir an önce yönetemediğiniz bu ülkeyi yönetmekten vazgeçip, kenara çekilmenizi bekliyoruz. Vatandaşın bir umudu var aslında, o da sizin iktidardan gitmeniz. Bunu siz de çok iyi biliyorsunuz. Demokrasiyi askıya almışsınız, adalete güven kalmamış, millet adaleti Twitter’dan arıyor. Gerçeği gündeme kim getirirse getirsin, onlar hain, dış güçlerin oyunu, FETÖ’cü yalanına sığıyorsunuz. Devleti, halkından kopardınız. Duyun milletin feryadınız. Osman Öcalan'a ne kadar yer veriyorsanız, milletin feryadına da o kadar yer verin kanalınızda.” 


 
Etiketler :
Kocaeli'de - vekiller - telefona - çıkmaya - korkuyor! -
09-12-2019
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi