Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | �leti�im | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap S�k Kullan�lanlar Ekle 25-02-2021
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > İzmitli çocukluk arkadaşı Tayyip Erdoğan’ı anlattı
 
İzmitli çocukluk arkadaşı Tayyip Erdoğan’ı anlattı

Tayyip Erdoğan’ı herkes tanıyor. O şu anda Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı. Erdoğan’ın İzmit’te ikamet eden çocukluk arkadaşı ile tesadüfen karşılaştık. Her fırsatta CHP’ye yüklenen Tayyip Erdoğan’ın babasının CHP’li olduğunun altını çizen çocukluk arkadaşı Halil Üst, AKP’lilerin tabiriyle Reis’i anlattı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 25-03-2017 - 22:07

 

Halil Üst 1954 yılında Rize’de doğdu. 12 yaşında da Rize’deki köyünden kalkıp İstanbul Kasımpaşa’ya taşındı. Kasımpaşa’nın Küçük Piyale Mahallesi’nde Tayyip Erdoğan’la evleri birbirine çok yakındı. 
 
Kendi tabiriyle Tayyip Erdoğan’la birlikte misket oynadılar.  2010 yılında İstanbul’dan kalkıp ilimize gelerek İzmit’e taşınan ve Şen İş Merkezi’nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Halil Üst şöyle konuştu:
 
‘18 yaşında evlendim ve evlenene kadar da Tayyip Erdoğan’la çok yakın arkadaştık. Çocukluk ve gençlik yıllarımız da birlikte geçti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemlerde de sık sık görüşürdük. Annesi Tenzile Hanımı severim. 
 
Vefat ettiğinde de çok üzülmüştüm bizzat başsağlığı dilemeye de gittim. Tayyip Erdoğan Milli Görüş Hareketi’nde siyasete atıldıktan sonra eve gece geç saatlerde gelirdi ve Tenzile ana da onu balkonda beklerdi. 
 
Babası Ahmet Erdoğan sert ve otoriter biriydi ve CHP’liydi. O yıllarda Rizelilerin çoğu CHP’liydi. Ahmet Erdoğan’ın oğluna sert davrandığına birkaç kez tanık oldum. Milli Görüş’te siyaset yapmasına da sıcak bakmazdı. 
 
Babası Ahmet Beyin sandalı vardı ve Kasımpaşa ile Balat arasında sandalıyla yolcu taşırdı. Daha sonra Deniz Ulaşım Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı. Tayyip Erdoğan o yıllarda sessiz ve sakin biriydi. Fazla konuşmayı sevmezdi.  

Sigara ve içki de içmezdi. 12-13 yaşında da şimdi olduğu gibi 5 vakit namaz kılardı. Yine o yıllarda da cesur ve atılgandı. Bir gün mahallede oturan bir kıza laf atılmış. Gençler olarak toplandık Tayyip Erdoğan en öndeydi. 
 
Dayak attığımız gibi dayak yediğimiz günlerde oldu. Detaylarına girmeyeyim sizde bana sormayın. Tayyip Erdoğan futbol da oynardı ve ben futboldan anlamazdım. Daha çok Tayyip Erdoğan’ı seyrederdim. 
 
Zaman zaman siyasi konulara girerek sohbet de ederdik ama ‘Ben ileride bu devletin en üst makamlarında görev yapacağım’ diye bir şey söylemezdi. Sadece siyaseten yükselmek istiyorum’ derdi. Çok cömertti, yardımı ve iyilik yapmayı severdi. 
 
Mini etek giyen ve başı açık kızların başörtüsü takmasından yana olduğunu da dile getirirdi. Ama kimseyi kıyafetinden ötürü de dışlamazdı. Küfürlü konuşmazdı, ağzından kötü bir söz çıkmazdı ve son derece de terbiyeliydi.
 
Tayyip Erdoğan’la AKP’yi kurduğu günden bu yana görüşemedik. Kendisiyle görüşmek için özel bir çabam da olmadı. Tayyip Erdoğan’ı TV’de her gördüğümde o yıllar aklıma gelir. Sağda solda ben Tayyip Erdoğan’ın çocukluk arkadaşıyım da demem. Siz bu sözü boş bir anımda benden duydunuz.


 
Etiketler :
İzmitli - çocukluk - arkadaşı - Tayyip - Erdoğan’ı - anlattı -
25-03-2017
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
BİM, A101 ve ŞOK…
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi