Mehmet Aras AKP'ye mezar taşıyla vurdu!
SP Kartepe Belediye Başkan Adayı Mehmet Aras parti binasında düzenlediği basın toplantısında AKP'ye mezar taşıyla yüklendi. Kocaeli siyasetinin en renkli isimlerinden biri olan Aras'ın iktidar partisini eleştirirken kullandığı yöntemler toplantıya katılanları da gülme krizine soktu. İşte ayrıntılar..
24-01-2014

SP Kartepe Belediye Başkan adayı Mehmet Aras il binasında düzenlediği basın toplantısında keçeli kalemle yazdığı kendi mezar taşını gösterdi. Mehmet Aras’ı kimsenin satın alamayacağını henüz böyle bir paranın da basılmadığın belirtti,  “Karşıma mezar taşını da koysalar; yola çıktık, geri dönüş yok.” dedi. Aras’ın havaya kaldırarak gösterdiği sembolik mezar taşında doğum tarihi 18.3.1946, ölüm tarihinde de Allah bilir yazıyor.

Her zaman olduğu gibi gazete kupürleri ile açıklama yapan Aras, AKP’li Belediye Başkan ve Meclis üyesi aday adaylarını Saadet Partisi’ne davet etti, “Yakın zamanda AKP’de yaşanacak 8 şiddetindeki depremin enkazı altında kalmamaları için onları Milli Görüş çatısı altına çağırıyorum.   AKP’nin 7 aday adayından 6 sı Milli Görüş patentli. Baba Ocağı’na geri dönmeleri kendi menfaatlerine olacak. Gelsinler kurtulsunlar.” dedi.

İktidar Partisi AKP’nin  ilçe başkan adaylarını açıklayarak; sezaryenle de olsa doğum yaptığını, Şükrü Karabalık’ın da Kartepe de terhis edildiğini belirten SP Kartepe Belediye Başkan adayı, “Aras’ın füzeleri Kartepe’ye düşünce şok oldular. İbrahim Karaosmanoğlu, gece saatlerinde Adıyamanlılar Derneği’ne gidiyor. Fethullah Gülen’in adamı olmakla suçladılar Hüseyin Üzülmez’i aday yaptılar” dedi.

AKP’nin, Saadet Partisi’nin devamı olduğunu, SP’lilerin seçimlerde AKP’ye oy vereceğini iddia edenlere cevap veren Aras, AKP ile SP arasında gece ile gündüz arasındaki kadar fark olduğunu belirtip AKP’ye yandaşlık yapacak olanların ihanet içinde iki yüzlü sahtekar olacaklarını söyledi. Aras, AKP’nin sonunun hazin olacağını belirtti, “Başbakan birileri bizi içimizden hançerledi diyor; kendileri Erbakan Hoca’yı hançerlemedi mi.? Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste” diye konuştu.

SP Kartepe Belediye Başkan adayının eleştirilerinden CHP’de nasibini aldı. Aras, “AKP gibi CHP’de ABD patentli. Anamuhalefet Partisi Genel Başkanı iki ay önce ABD’ye giderek patentini aldı. CHP’de AKP gibi ABD, AB’ci ve faizci, her ikisinin de kökleri aynı, birbirlerinden farkları yok. 63 yıl daha geçse CHP iktidar olamaz”dedi.
“Çare Aras” diyen afişler bastıran  SP Kartepe Belediye Başkan adayı Mehmet Aras, Kartepe’ye Milli Görüş bayrağı dikeceklerini iddia etti, “Belediye İşçileri, fabrika işçileri oylarını bana SP’ye vereceklerdir. Allah’ın izniyle Kartepe’de seçimleri biz kazanacağız. Karşıma OBAMA’yı da getirseler AY’dan UZAY’dan  adayda getirseler zafer SP’nin olacaktır”dedi.HABER: Meryem EFE