Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | �leti�im | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap S�k Kullan�lanlar Ekle 18-04-2021
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Hizmet-İş'ten İzmit sözleşmesi açıklaması
 
Hizmet-İş'ten İzmit sözleşmesi açıklaması

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediyesi Bektaş A.Ş ile Genel-İş Sendikası arasında imzalanan sözleşme ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 25-02-2021 - 13:53

 

Ersoy konuya ilişkin yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi; Dün İzmit Belediyesi ile Genel İş Sendikası arasında imzalanan sözleşme bizim ilçe belediyelerinde imzaladığımız sözleşmelerin bir taklididir. Ancak imzalanan sözleşme günlerdir sır gibi saklanarak işçilere umut pompalamaya çalışılmıştır.  
 
İzmit Belediyesi yönetimi tarafından zorla belediye önüne taşınan işçilere,  diğer ilçe belediyelerinde imzalanan sözleşmelerin kopyası dışında hiçbir şey sunulmamıştır. İzmit belediyesinde çalışan arkadaşlarımız belediye önünde gerçekleştirilen törende bol bol şov, ağlama, karalama ve manipülasyondan başka bir şey görmemiştir.
 
Kocaeli’de 12 ilçe belediyelerin içinde sanki İzmit belediyesi dışında  başka hiçbir belediye bu zammı vermemiş gibi algı ve kurgu oluşturulmuştur.  Bu da yetmezmiş gibi törende "300 milyon bütçesi olan bir belediye başkanımız bu zammı veriyorsa 3 milyar bütçenin başında olursa  ne vereceğini tahmin edemiyorum" ifadeleri ile işçinin ve milletin aklıyla alay etmişlerdir. 
 
300 milyon bütçesi olan İzmit belediyesi'nde, 150 milyon bütçesi olan ilçe belediyelerinde yaptığımız sözleşmeler kadar zam yapılmadığı ortadadır.   
 
Sözleşme töreninde emekten, işçilikten, işçi bir babanın çocuğu olmaktan dem vurulmuş, ancak sık sık bu sloganları atanların göreve geldiği günden bugüne tazminatsız olarak işten atılan onlarca işçinin çocuklarının da, işçi bir babanın çocukları oldukları ve işsiz aşsız bırakılarak açlığa mahkum edildikleri çabuk unutulmuştur. 
 
Sözleşme töreninde kendileri çok demokrat bir anlayışa ve yönetime sahipmiş gibi , antidemokratik ve baskı rejimi diyerek hükümet eleştirilmiş, ancak 31 Mart yerel seçimlerinden sonra İzmit Belediyesi'ni kazanan CHP'li yönetimin işçiler üzerinde oluşturduğu antidemokratik baskıyı, mobbingi herkes görmüştür. 
 
Bu anlayış ve zihniyet yüzünden işçi arkadaşlarımız siyasi düşüncelerinden dolayı haksız yere işten atılmaları ve sürülmeleri bizzat yaşayarak tecrübe etmişlerdir. Dün İzmit Belediyesinin önünde düzenlenen törende yalnızca işçilerin gözünü  boyamak için  taklit ve algı unsuru olarak belediye yönetimi tarafından yazılıp işçilerin eline tutuşturulmuş pankartlar, şişirilmiş rakamlar vardı. Alınan zam alt alta üst üste konulduğunda ise giydirilmiş ücretin 4.500-TL geçemediği görülmüştür. 
 
Bu noktada şunu  ifade etmem gerekir ki bu dönem tüm  belediye şirketleri içinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Tahir Büyükakın'ın işçilere verdiği ücret artışı ülkemizde diğer illere örnek olmuş ve bu yüksek ücret Kocaeli'de diğer ilçe belediyelerinde bir taban oluşmasına vesile olmuştur. İşçilerin  aldıkları  zam, ilçe belediyelerinde de Türkiye ortalamasının üstüne çıkılmasını sağlamıştır. Burada kazanan şüphesiz ki on bini aşkın belediye emekçileri ve aileleri  olmuştur. Bunun mimarı da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'dır. Bu sebeple  ilçe belediyeleri işçileri olarak Büyükşehir Belediye Başkanımıza müteşekkiriz.”dedi.


 
Etiketler :
Hizmet-İş'ten - İzmit - sözleşmesi - açıklaması -
25-02-2021
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
BİM, A101 ve ŞOK…
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi