Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 28-09-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > İzmit'te AKP'liler taktik değiştirdi! Engelleme, geciktir
 
İzmit'te AKP'liler taktik değiştirdi! Engelleme, geciktir

İzmit Belediyesi'ni CHP'ye kaptırınca mecliste sayıca fazla olmalarının da verdiği etkenle tüm planlarını Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'i çalıştırmama üzerine kurdukları izlenimine neden olan tutumlarından vazgeçen AKP'liler, bu seferde yeterli bilgi verilmedi gibi gerekçelerle komisyonların çalışmalarını uzatmak için ek süre talepleriyle zaman kaybettiren davranışlar sergilemeye başladılar. Buradaki amacın araştırmaktan çok geciktirmek olduğu da gün gibi ortada. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 06-08-2020 - 17:08

 

İzmit Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı bugün Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında gerçekleştirildi. Bu toplantıda İzmit Belediyesi’nin  kütüphane görevlisi , çocuk gelişim, sanat tarihçisi, tercüman, veteriner sağlık teknikeri, çocuk rehberi kadroları için 36 personel alımı maddesi oy çokluğuyla kabul edildi. AKP'liler çekimser kalarak engelliyorlar görüntüsü vermemeye özen gösterdi.
 
AKP İzmit Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, '36 kişilik personel talebiniz var. Bunlardan özellikle 4 mütercim ve 4 tercüman yani 8 personel dikkat çekiyor. Bu personelleri hangi hizmetlerde kullanılacağınızı merak ediyoruz? 
 
İlk üç ayda kınadığınız, eleştirdiğiniz birçok konuyu 1.5 yılda yapmış olmanıza şaşırıyoruz. ‘Sözleşmelilere çok para veriyorsunuz.’ dediniz, sözleşmeli alıyorsunuz ve okumuş çocuklar az mı para verelim diyorsunuz. ‘Elemanları KPSS ile mi aldınız?’ dediniz, siz de KPSS ile almıyorsunuz. Memur kadrosunu kendiniz seçerek yapıyorsunuz.
 
Bu personel talebinizin ihtiyaçtan fazla olduğunu düşünüyoruz ve çekimser oy vereceğiz. Kaldı ki, göreve başladığınızda sayfa sayfa manşetlerde belediyeyi personelle doldurduğunuz yönünde beyanatlarınız vardı. Şimdi ne kadar boş başkan yardımcısı, müdür, memur kadrosu varsa ağzına kadar dolduruyor hatta fazlasını talep ediyorsunuz' dedi.
 
Soydabaş Tiyatro Müdürlüğü  kurulması talebini de kastederek 'Tiyatromuz yok ama müdürlüğümüz olsun. Sanata ve sanatçıya değer verme açısından talebinizi destekliyor ve altyapısını hazırlamanızı bekliyoruz'dedi.
 
Soydabaş 'Teleferik çalışması ile ilgili olarak komisyona teknik bilgiler tam olarak iletilemediğinden süre uzatımı istenmiştir. Görüştüğümüz ve karara bağlanan konuların İzmit’imize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz.”dedi
 
İzmit Çınar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile İzmit Belediyesinin ortak çalışmalar yapabilmesi ve bu konuda işbirliği protokolü hazırlanması için Belediye Başkanına yetki verilmesi teklifi, mahalle isim değişikliği gibi maddelerin komisyonda görüşülmesi için ek süre talebi oy birliği ile kabul edildi. İzmit Belediye Meclisi'nin bir sonraki toplantısı 1 Eylül Salı günü gerçekleştirilecek.


 
Etiketler :
İzmit'te - AKP'liler - taktik - değiştirdi! - Engelleme - - geciktir -
06-08-2020
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Ben adamı sevmiyorum!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi