Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 07-08-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Kamu-Sen'den Vali Yavuz'a dikkat çeken mesaj
 
Kamu-Sen'den Vali Yavuz'a dikkat çeken mesaj

Kamu-Sen Kocaeli İl Temsilcisi Orhan Kütük , Vali Yavuz'a seslendi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 14-07-2020 - 15:45

 

Kamu-Sen Kocaeli İl Temsilcisi Orhan Kütük'ün yazılı açıklamasının içeriği şöyle: 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun sendika üyesi olamayacaklar başlıklı 15 maddenin c bendinde açıkça il müdürleri ve yardımcıları sendika üyesi olamazlar ifadesi yazmasına rağmen; Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Toç Bir-Sen Kocaeli şubesinin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İl Müdürü Yüksel Çil ile Kandıra’ya yeni başlayan personele hayırlı olsun ziyareti yapıldığı duyurulmuştur.

Yüksel Çil Kocaeli Tarım Orman İl Müdür Yardımcısı ve şuan İl Müdür Vekilidir. Yasa gereği tarafsız olması gerekirken bir sendikanın temsilcisi ile kurum ziyareti yapması hele yeni başlayan memurları ziyaret etmesi alenen baskı oluşturmak ve malum sendikaya üyelik çalışması yapmaktır. 
 
Ayrıca Sayın müdüre refakat eden ya da Sayın müdürün refakat ettiği Toç Bir-Sen Kocaeli Şube başkanı Güven Perçem profesyonel sendikacı değildir. Yasa gereği haftada 1 gün sendikal çalışma yapma hakkı vardır. Çarşamba günü izinli olmasına rağmen Cuma günü İl müdür Vekili ile yapılan bu ziyaret her açıdan kanuna aykırıdır. Sayın Valimiz Seddar Yavuz’un konu ile ilgili duyarlı davranacağına ve gerekli incelemeleri yapacağına inanıyor, süreci takip edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.


 
Etiketler :
Kamu-Sen'den - Vali - Yavuz'a - dikkat - çeken - mesaj -
14-07-2020
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi