Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 15-07-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Başiskele Belediye Meclisi olağanüstü toplandı
 
Başiskele Belediye Meclisi olağanüstü toplandı

Başiskele Belediye Meclisinin 2020 yılı 1. Olağanüstü Meclis Toplantısı bugün gerçekleştirildi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 06-06-2020 - 11:45

 

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile Nisan, Mayıs ve Haziran ayı toplantılarını iptal eden Başiskele Belediye Meclisi, hizmetlerinin aksamaması için olağanüstü toplandı.
 
Başiskele Belediyesi Ana Hizmet Binası Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı M. Yasin Özlü başkanlığında sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilen meclis toplantısında yedi gündem maddesi görüşüldü.
 
Açılış ve yoklama sonrası bir konuşma yapan Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Koronavirüs ile mücadele sürecinde ilçe genelinde belediyenin yaptığı çalışmalarla ilgili meclis üyelerine bilgiler verdi. Her zaman olduğu gibi salgın sürecinde de vatandaşın yanında ve daha fazla destek olduklarını belirten Başkan Özlü, belediyenin rutin hizmetlerinin aksamaması için çalışmaların aralıksız hız kesmeden devam ettiğini ifade etti.
 
Başiskele’de iktidar ve muhalefet partililer olarak bu zamana kadar hep birlikte uyum içerisinde çalıştıklarını söyleyen Başkan M. Yasin Özlü, bu yeni süreçte de yine uyum içerisinde çalışmayı temenni ederek gündem maddelerinin görüşülmesine geçti. 
 
Gündemin ilk maddesinde yer alan Meclisin Temmuz ayı tatil kararının iptal edilmesi ile ilgili teklif yazısı oy birliğiyle kabul edildi. 
 
Mali Hizmetler Müdürlüğünün 01.06.2020 tarih ve 219 sayılı Başiskele Belediyesi adına kredi kullanılması, Belediye mevzuatı çerçevesinde borç alma yetkisinin Belediye Başkanına verilmesi ile ilgili teklif yazısı oy birliğiyle kabul edildi.
 
Mali Hizmetler Müdürlüğünün 01.06.2020 tarih ve 220 sayılı Başiskele Kentsel Dönüşüm İnş. San. ve Tic. Anonim Şirketi adına kredi kullanılması, Belediye Mevzuatı çerçevesinde borç alma yetkisinin Belediye Başkanına verilmesi ile ilgili teklif yazısı oy çokluğuyla kabul edildi.
 
İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 01.06.2020 tarih ve 517 sayılı Jeotermal Kaynağın (suyun) işletilmesi amacıyla Belediye Başkanına yetki verilmesi ve 01.06.2020 tarih ve 518 sayılı Jeotermal Kaynağın (suyun) kullanım şartları ve abonelik ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili teklif yazısı oy birliğiyle kabul edildi.
 
Temizlik İşleri Müdürlüğünün 03.06.2020 tarih ve 220 sayılı 2004 model ve üzeri kamyon (özel amaçlı) İş Makinası satın alınması ile ilgili teklif yazısı oy birliğiyle kabul edildi.
 
Destek Hizmetleri Müdürlüğünün 03.06.2020 tarih ve 248 sayılı 1 Adet 6-10 kişilik Hizmet Aracı satın alınması ile ilgili teklif yazısı oy birliğiyle kabul edildi.
 
Gündem maddelerinin karara bağlanmasının ardından bir sonraki meclis toplantısının 1 Temmuz Çarşamba günü saat 15.00’te yapılmasına karar verildi.


 
Etiketler :
Başiskele - Belediye - Meclisi - olağanüstü - toplandı -
06-06-2020
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi