Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 07-08-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Başkan bunu dedi mi? AKP'nin pis siyasetine...
 
Başkan bunu dedi mi? AKP'nin pis siyasetine...

AKP'lilerin kirli siyaset yaptıkları herkesin malumu. Bazı AKP'lilerin muhtarları arayıp sorunları İzmit Belediyesi'ne bildirmeyin vatandaş neden yapılmıyor? Diye sorduğunda da çalışmıyorlar CHP zihniyeti bu diyerek belediyeyi suçlayın dedikleri biliniyor. Göreve başladığı günden bu yana sendikası, derneği, milletvekili, ilçe başkanı hatta eski yöneticilere kadar herkes koro halinde Fatma Kaplan Hürriyet'e sözlü olarak saldırıyor. Bu tesadüf değil, bir planın parçası. İşe gitmeden maaş almakla suçlanarak işten çıkarılan Tavşantepe Mahallesi Muhtarı İbrahim Efe'yi kalabalık bir grupla birlikte İzmit Belediyesi önüne getirip yine Fatma Kaplan Hürriyet'e yüklenmesini sağlayanlarda AKP'lilerdi. İbrahim Efe bunun karşılığı olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde işbaşı yaptı. Aynı zamanda Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı da olan İbrahim Efe görünen o ki AKP'liler ne derse onu yapıyor ve bundan sonra da yapacak gibi görünüyor. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 09-12-2019 - 23:18

 

Gerçek Kocaeli yandaş, ya da yoldaş bir basın kuruluşu değil. Hele hele yalancı, kalemini çıkar için satan kuruluş hiç değil. Bu haberin giriş bölümü AKP'lileri rahatsız eder. Zira AKP'liler yalancıları çok sever. Belki de kendilerine benzettikleri için seviyorlar! Çok kolay yalan söyleyebilen ve iftira atan üstelik söylediklerini inkar eden AKP'lilerin 2001'de önce ahlak ve maneviyat dedikleri de biliniyor. 2001'den bu yana 18 yıl geçti ve ne yazık ki ahlak diye bir şey kalmadı. Ne hale geldiler? Bu durum tam bir ibretliktir. Lafa gelince hala ahlak demeleri de komik ötesi bir durumdur ve buna da yüzsüzlük denir. Yalan söylemeye alışan ve yalancıları el üstünde tutan AKP'lilere birilerinin gerçekleri söylemesi gerekiyor. Ve gerçeklerin bir kısmı da bunlardır.
 
Şimdi sorumlu gazetecilik anlayışımız gereği Kocaeli Muhtarlar Derneği adına yapılan yazılı açıklamanın içeriğine aynen yer veriyoruz.
 
İşte o açıklamanın içeriği: 
 
Kamuoyuna duyurulur 
 
Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi üyelerimizden, Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş’ın İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından şahsına yönelik aranmak suretiyle maruz kaldığı tehdit ve hakaret dolu telefon görüşmesine istinaden basın açıklamamızdır:
 
07.12.2019 Cumartesi günü saat 17.12’de Kabaoğlu Muhtarımız Ali Akbaş, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından aranarak bir belediye başkanına yakışmayacak üslupla tehdit ve hakarete maruz kalmıştır. Telefon görüşmesi esnasında, aynı araç içerisinde Kaboğlu Muhtarı Ali Akbaş’ın maruz kaldığı saldırıya şahsımla beraber 2 muhtar arkadaşımız da şahit olduk.
 
Ali Akbaş arkadaşımızın, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımı karşılık İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet şu ifadeleri kullanmıştır; “-Ali bey Ali bey, mutlu musun bu yaptığından. Bu hırsızlara, tecavüzcülere, arsızlara sahip çıkan AKP’nin pis siyasetine alet oluyorsun. Bu pis AKP’ye destek veriyorsunuz, oy veriyorsunuz. Yazıklar olsun size. Ali Muhtar bundan sonra göreceksin neler olacağını. Allah senin de belanı versin Ali Akbaş.” diyerek telefonu yüzüne kapatmıştır.
 
12 bin nufuslu 2300 seçmene sahip İzmit’in 5.en büyük mahallesi olan Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş arkadaşımızın şahsıyla ilgili bu cümleleri kuran Sayın Başkan, olayın üstünden 3 gün geçmesine rağmen yanlış yaptığını düşünerek Muhtarımıza dönüş yapmamıştır. 
 
Muhtar arkadaşımız uğradığı bu saldırıyı sosyal medya üzerinden kamuoyu ile paylaşarak duyurdu. 
 
Buna rağmen Muhtarımıza yine herhangi bir dönüş yapmayarak üstüne basına şu demeci vermesi arkadaşımızı daha da derinden üzmüştür: ”Artık karalama politikalarına cevap vermeyeceğim. Bunlar bir ekip oldular. Ben artık hizmetlerime odaklanacağım” diyerek Muhtar arkadaşımızı karalama politikası yapmakla suçlayarak yine haksız ithamlarla algı oluşturmaya çalışmıştır.
 
Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş arkadaşımızı kamuoyundan tanıyan herkes iyi bilir ki, AK Partili birçok Belediye Başkanını, Milletvekillerini hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı dâhil olmakla beraber yanlış gördüğü ve beğenmediği politikalarını eleştirmiş fikrini özgürce beyan etmiştir. AK Parti ye karşı da zaman zaman birçok tepki koymasına rağmen, hiçbir AK Partili isimden, belediye başkanından bu şekilde tehdit ve hakarete maruz kalmamıştır
 
Kamuoyunun da yakından bildiği Umuttepe’ye yapılması planlanan çöp yakma tesisinin iptali için AK Partili belediye başkanlarına karşı dik duruşuyla en önde olan isimlerin içerisinde yer almıştır.
 
Kendisi gibi seçilmiş biri olan muhtar arkadaşımıza yönelik kabul edilemeyecek yaklaşım ve üslupla hakaret eden Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’in kendisi gibi düşünmeyenlere saygısının ve tahammülünün olmadığını da görmüş olduk. 
 
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından, bir belediye başkanına hiç yakışmayacak ifadelerle hakaret ve tehdide maruz kalan Muhtar Akbaş arkadaşımız konu hakkında hukuki süreci başlatacaktır. 
 
Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’ten yapılan bu saldırıyı kişiselleştirmeden, saptırmadan, siyasileştirmeden özür dilemesini bekliyoruz.
 
İbrahim Efe
Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı


 
Etiketler :
Başkan - bunu - dedi - mi? - AKP'nin - pis - siyasetine... -
09-12-2019
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi