Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 05-06-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Başiskele için yeni ulaşım hattı planlanacak mı?
 
Başiskele için yeni ulaşım hattı planlanacak mı?

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde ulaşım problemi yıllardır sıkıntı yaratıyor. İlçede yaşayanlar bu sıkıntılarının çözülmesi için uzun zamandır bekliyor. İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Başiskelelilerin sıkıntısının giderilmesi için harekete geçti. Türkkan konuyu TBMM gündemine taşıyarak sıkıntıları konunun muhatabı olan Bakanlığa iletti. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 08-11-2019 - 14:58

 

İYİ Partili Türkkan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması isteğiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.  Önergesinde; Kocaeli Başiskele’de ulaşımın ilçenin en önemli sorunlarından birisi olduğunu ifade eden Türkkan, Başiskele ile diğer ilçeler ve ilçedeki mahalleler arasında ulaşımda ciddi sıkıntılar yaşandığını ifade etti.  Taşıyıcılar Kooperatifleri vasıtasıyla sağlanan ulaşım hizmetlerinde vatandaşların karşı karşıya kaldığı bazı problemler

ACİL ÇÖZÜM BEKLİYOR

Soru önergesinde ayrıca “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından bazı mahallelere araç verilmemesi birtakım aksaklıklara neden olmaktadır.” diye yazan Türkkan, bu nedenle Başiskele’de Taşıyıcılar Kooperatifleri vasıtasıyla sağlanan ulaşım hizmetlerinde vatandaşların karşı karşıya kaldığı bazı problemlerin de çözüm beklediğine dikkat çekti.  

İşte Türkkan’ın soruları:

1-Kocaeli Başiskele’nin en önemli sorunlarından biri olan ulaşım konusunda yeni birtakım düzenlemeler yapılması düşünülmekte midir? Bunlar nelerdir ve ne zaman uygulamaya konulacaktır?

2-Başiskele’den diğer ilçelere, diğer ilçelerden Başiskele’ye ayrıca Başiskele’de mahalleler arasında ulaşımın kolaylaştırılması için yeni bir ulaşım hattı planlaması düşünülmekte midir?

3-Kılıçarslan Mahallesi’ndeki yaklaşık 5.300 kişilik nüfusun 2 bini mahalledeki 15 sitede ikamet etmektedir. Bu sitelerde yaşayan insanlarımızın mahallelerine hizmet veren bir hat bulunmamaktadır.Kooperatif tarafından da araç yetersizliği nedeniyle olumsuz cevap verilmiştir. Bu mahallenin mağduriyetinin giderilmesi için herhangi bir düzenleme yapılması düşünülmekte midir? Bu mahallede yaşayan vatandaşlarımız için araç verilecek midir?

4-Yeniköy’den Kullar’a gidecek bir hat oluşturulması düşünülmekte midir?
 
5-Altınkent, Barbaros, Sahil Mahalleleri otobüs yetersizliğinden yakınmakta, mesai bitiminde ve okul çıkışlarında büyük sıkıntı yaşamaktadır. Bu sıkıntıların giderilmesi için yeni birtakım düzenlemeler yapılması, bu mahallelerin sıkıntılarının giderilmesi için otobüs sayısının artırılması ve seferlerin sıklaştırılması düşünülmekte midir? 

6-Başiskele’de ulaşım hizmetini sağlayan Taşıyıcı Kooperatifleri’nin araç sayılarının artırılması düşünülmekte midir?

7-Paşadağ Mahallesi’ne hizmet veren 207 No’lu hattın 2 saatte 1 olan sefer sayısının artırılması düşünülmekte midir? 

8-Kullar’dan Köseköy girişine giden 699 No’lu hat öğrencileri okula götürene kadar çok uzun zaman geçmekte, öğrenciler çoğunlukla derslerine yetişememektedir. Bu öğrencilerin mağduriyetinin giderilmesi için herhangi bir düzenleme yapılacak mıdır?

9-Karşıyaka’dan saat başında kalkan araçların sayısının artırılması düşünülmekte midir? UKOME tarafından bu mahalleye otobüs hattı verilecek midir?


 
Etiketler :
Başiskele - için - yeni - ulaşım - hattı - planlanacak - mı? -
08-11-2019
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
Normalleşemiyoruz!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi