Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 21-10-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Körfezliler bomba üzerinde uyumaktan yoruldu
 
Körfezliler bomba üzerinde uyumaktan yoruldu

Kocaeli’nin Körfez İlçesinde yerleşim yerleriyle beraber başta Tüpraş rafinerisi olmak üzere bölgedeki diğer petro-kimya tesislerinin iç içe olması Körfez halkını psikolojik olarak dayanılmaz noktaya getirdi. Vatandaşlar tarafından gelen yoğun şikayetler üzerine bölgede çalışmalarda bulunan İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ise Körfez halkının birer bomba olarak gördüğü tesislerle iç içe yaşamak zorunda bırakılmasının günümüz Türkiye’sine yakışmadığını belirterek konuyu meclis gündemine taşıdı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 13-06-2019 - 14:40

 

YETKİLİLER BÜYÜK BİR FELAKETE HAZIR MI?
 
İYİ Partili Lütfü Türkkan, Körfez İlçesindeki başlıca sorunları çözüme kavuşturmak için bölgede çalışmalara başladı. Bölgede yaşanan sorunlara özellikle Körfez’in Barbaros ve Güney Mahallelerindeki yaşayan halkı bekleyen büyük tehlikeye dikkat çeken Türkkan, “Körfez Belediyesi yıllarca öyle yanlış şehircilik politikaları uygulamış ki burada yaşayan halkı göz ardı etmişler. Sebebi gayet net. Milyar dolarlık bir sanayiye sahip kentte, sokaklar, kaldırımlar yokluk içindeyse, halkın canı hiçe sayıldıysa demek ki belediyenin başka öncelikleri bulunuyormuş. Tepeden Körfez’e baktığınızda birşeylerin ters gittiğini göreceksiniz. Bunu anlamanız hiçte zor değil” ifadelerini kullandı.
Körfez’de her yerde bir başı boşluk olduğunu belirten Türkkan, “tehlike sadece tesislerle iç içe geçen mahalleler değil. Körfez’de her yer tır – tanker parkına dönmüş. Sokak aralarında çocuklar oyun oynayamıyor, konteyner sahaları mahalle içlerine doğru genişlemeye çalışıyor, tanker parkları açılıyor. Bunlarda potansiyel tehlike riski taşıyor” dedi. Güney Mahallesi ile Barbaros Mahallesinin durumuna da değinen Türkkan, bu mahallelerde yaşayan halkın artık nefes almak istediğini, başını yastığa rahatça koyarak uyuyamadığını ve her tehlike anında mahallelerinin tahliye edilmesinin, evlerinden olma korkularının psikolojik olarak halkı dayanılmaz bir noktaya sürüklediğini belirtti. 
 
TEK ÇÖZÜM NE PAHASINA OLURSA OLSUN İNSANLARA GÜVENLİ BİR YAŞAM ALANI YARATMAK
 
İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, sanayi tesisleri ile mahallelerin yan yana olduğunu, ayrıca bu tesislere ulaşım için yüzlerce tır ve tankerin mahalle aralarını kullandığını ve buraların tır parkına döndüğü belirten Türkkan, “acil olarak kentsel dönüşüm projeleri hayata geçirilmeli, sanayi ve konteyner alanları mahalle içlerine genişlememeli ve herhangi bir afet durumunda vatandaşlarımızı koruyacak, afetin etkilerini azaltacak mühendislik projeleri hayata geçirilmeli, tampon bölge oluşturulmalı. Afet diyorum çünkü burada yaşanabilecek en basit bir iş kazası bile Körfez halkı için afet etkisi yaratacaktır” açıklamasında bulundu.


 
Etiketler :
Körfezliler - bomba - üzerinde - uyumaktan - yoruldu -
13-06-2019
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi