Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | �leti�im | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap S�k Kullan�lanlar Ekle 18-04-2021
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Utanmaz esnaftan iğrenç paylaşım!
 
Utanmaz esnaftan iğrenç paylaşım!

İzmit’te bir pasajda esnaflık yapan E.K., Facebook sayfasında ‘Ete para vermeyin yiyin birbiriniz gö.e para vermeyin s…. birbirinizi’ şeklinde iğrenç bir paylaşıma daha imza attı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 29-06-2016 - 10:11

 

Doğduğu günden beri sürekli evde beslendiği için dış dünyayı tanımayan masum bir kediyi hiç acımadan tekmeleyerek sokağa atan bu esnafın, daha sonra gülerek ‘Sahibi kediyi sorduğunda da iyi iyi dedim salladım’ dediği ortaya çıkmıştı. Gülerek ‘İyi iyi dedim salladım’ sözü o esnafın içinde Allah korkusu olmadığının çok açık bir göstergesidir.  
 
Ve bunun adı vicdansızlıktır, caniliktir. Bir müşterisinin mekanının önüne geldiğinde bir müddet sessizce durup içeri de ne konuşuyorlar diye düşünüp aylarca kapısını dinleyerek daha sonra zili çalan bu esnafın, mahallesinde başka, işyerinde başka türlü davranan birden fazla yüzü olduğu da ortaya çıkmıştı.
 
Küfürlü ve argo konuşmayı alışkanlık haline getirdiği komşuları tarafından da dile getirilen E.K. sosyal medya düzeyindeki paylaşımlarıyla da kişiliğini ele veriyor. Facebook ortamındaki o iğrenç paylaşımda olduğu gibi genelde küfürlü içi boş lafları diline dolayan E.K. ‘nin davranışları bizi hiç ama hiç şaşırtmıyor. Zira komşuları ve okuyucularımız sayesinde biz onun gerçek yüzünü çok ama çok iyi biliyoruz. Akşamları dağ bayır gezdiği 3-5 arkadaşı dışında E.K.'nin yanında hiç kimse yok, ama ondan uzak duran çok.
 
E.K.’nin yine araya adam sokup ‘Sen onu kışkırt’ şeklindeki ahlak dışı yöntemle tahrik de ederek bir müşterisinin psikolojisini bozmak için gayret gösterdiği de ortaya çıkmıştı. Yalan, iftira atma, kötüleme, kötülettirme, kışkırtma ve kışkırttırma gibi bütün kötü huyları bünyesinde toplayan, mahallesinde arsız kişilerle elindeki tespihi de sallayarak kabadayı kabadayı gezen E.K.’nin yine alçakça sözlerle gazetemiz ve gazetemiz yöneticilerine iftira attığı da gün yüzüne çıkmıştı. Kuşkusuz çapsız ve niteliksiz kişiler her toplumda bulunur. Esas problem; bunların sayılarının çokluğundadır. Bu durum sağlıksız nesiller yetişmesine neden olacağı için de gelecek adına kaygı vericidir.


 
Etiketler :
Utanmaz - esnaftan - iğrenç - paylaşım! -
29-06-2016
Gündem
1 Yorum
Haberi Yazdır
30-06-2016 - 09:58:11
Kolpanın teki bu ya hayırlı davranışı olurmu yani.oana başka buna başka bunda çok yüz var her yolda var. mahallenin adı lekeleniyor diyolarda doğrularıda söylemek lazım yani. Mahallede arkadalarıyla yaptıklarının yanında böyle paylaşımlı sözleri devede kulak kalır yani.
yenidoğanlı
 
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
BİM, A101 ve ŞOK…
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi