Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 22-04-2018
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > CHP'de Bozkurt Uslu sessiz ve derinden çalışıyor
 
CHP'de Bozkurt Uslu sessiz ve derinden çalışıyor

CHP'den İzmit Belediye Başkanlığı'na aday adayı olan Bozkurt Uslu beyefendi yapısıyla sevilen bir isim. Yıllarca Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şube Başkanı olarak görev yapan Bozkurt Uslu, kırıp dökmeden düşündüğünü çok açık bir biçimde söyleyen biri olarak da tanınıyor. "İzmit'i AKP'den kurtaracağız" diyen Uslu 27 Ekim'de gerçekleştirilecek ön seçimden başarılı bir sonuçla çıkacağına da inanıyor. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 23-09-2013 - 09:02

 

Bozkurt Uslu 1956 İstanbul doğumlu, son 48 yıldır İzmit’te yaşıyor. İzmit Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul İktisat Fakültesi'ni bitirerek eğitimini tamamladı. Bir dönem Kocaelispor’da top oynadı ve yeşil siyahlı takımın Türkiye şampiyonu olduğu maçta da ilk 11'de sahaya çıktı. Evli ve iki çocuk babası.

DARBE SONRASI SİYASETE ARA VERDİ

Siyasete 1975 yılında CHP Gençlik Kollarında görev olarak başladı ve bu görevi 1980’li yıllara kadar sürdü. Bozkurt Uslu daha sonraki süreçle ilgili şöyle konuştu: "O dönemler bizim için çok acılar yaşadığımız bir dönemdi. Türkiye’nin iyi olma çabasını nasıl engellediğini gördük ve bende siyasetten uzak durdum. Demokratik Sol Parti'den gelen davetle 2000’li yıllarda tekrar siyasete döndüm.”

YILLARCA ADD BAŞKANLIĞI YAPTI

“Demokratik Sol Parti'nin Merkez İlçe yönetiminde örgütlenmeden sorumlu Komisyon Başkanıydım. Burada çok güzel çalışmalar yaptık, bütün beldelerle birleştik. Daha sonra 4,5 yıl Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şube Başkanı olarak görev yaptım. CHP'de 2009 yılında Cengiz Sarıbay Başkanlığı'ndaki yönetimde de il sekreteriydim."

BOZKURT USLU KİMDİR? BİLİRLER

"Ticaretle uğraşıyorum, Marmaris'te bir otelim ve inşaat şirketim var. Yaklaşık 300’e yakında çok cici evler yaptık. 2006’dan beri CHP’de aktif olarak siyaset yapıyorum. Yaklaşık 1,5 yıldır İzmit ilçe örgütlenme komisyonunda görev alarak çok önemli çalışmalar içerisinde bulundum. Mahalle mahalle çalışmalara katıldım. Üyelerin hepsi Bozkurt Uslu kimdir? Bilirler."

İZMİT'TE YAŞAMAK BİR AYRICALIKTI

"Şimdilerde de üyelerle elimden geldiğince görüşmeye çalışıyorum. CHP’nin önemini ortaya çıkartıyorum, projelerimle ilgili bilgi veriyorum. CHP herkesten önemlidir. Eskiden bu şehirde yaşamak bir ayrıcalıktı. Şimdi ise birbirimizi tanımıyoruz veya ürkek bakıyoruz. Şehir içi trafiği ciddi bir sıkıntı içinde ve bunun için en ufak bir çaba sarf edilmiyor. "

MAALESEF BÖYLE YÖNETİLİYORUZ

"Her şeyden öte borçlanma artış içinde. Bu kenti yönetenlerin büyük sorumlulukları var. Tabloya baktığımızda çok ciddi borçlanma da, çok ciddi para girişi de var. Bu paraların nereye gittiği belli değil. Yapılan şey laleler ekmek, bir liraya yapılacak olan köprüleri on liraya yapmak. Maalesef biz böyle yönetilen bir şehirde yaşıyoruz."

SEFA SİRMEN'E SAYGI DUYUYORUM

"Aday adayı arkadaşlarla en çok görüşen kişi benim, onlarda benimle çok sık görüşürler. Özellikle Sefa Sirmen bu şehre çok emek vermiş bir insandır. Onun döneminde  bu kentte biz sağcısı solcusu çok mutluyduk. Kendisi de aday oldu çok saygı duyuyorum. Bir kere bu çok onurlu bir görevdir ve dengeleri kurmamız gerekiyor."

SEÇİMİ KİMİNLE KAZANACAĞIZ?

"Dışarıya kavgalı bir görüntü vermeyeceğiz. Seçimlerde İzmit’i kiminle alacağımız çok önemlidir. İzmit’i benimle alacağımız kesinse diğer arkadaşlarım gelsinler birlikte alalım. Ama 27 Ekim'den önce başka arkadaşlarımızla alacağımız kesinse ve ben bundan emin olursam fedakârlık yaparak o kişinin yanında olacağım. Fakat ön seçimden aday olarak çıkacağıma da inanıyorum."

NEVZAT DOĞAN ÇOK YETERSİZ

"Mevcut Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın performansını çok yetersiz buluyorum. Ama Nevzat Beyi kötü bir insan olarak düşünmüyorum. Hatta Nevzat Beyin yapmak istediği başka şeylerde var, fakat Genel Merkez tarafından engellendiğini düşünüyorum. İktidar partisi içerisinde iyi insanlar var ama Türkiye’nin ve Kocaeli'nin derhal AKP zihniyetinden kurtulması gerekiyor."

HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM

"İzmit’e CHP yeniden işbaşına gelirse ben ve arkadaşlarım neler yapabileceğimizi biliyoruz, hal böyle olursa yapılması gereken şeyleri de yaptırtacağız. Önce bu şehirde birlik ve beraberliği sağlayacağız. Belediye Başkanı olduğumda kesinlikle herkesin başkanı olacağım ama partimizi temsil ettiğimizi de unutmayacağım."

TRAFİK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

"Devamında Şehir içi trafiği öncelikli olarak hedefimiz olacak, belediye başkanı olduğumuzda bu anlamda neler yapacağımızın planları hazırdır. İlk iki sene içinde bu şehrin trafik sorununu çözeceğiz. Daha sonra şehrin merkezini cazibe haline getireceğiz. Üretim çok önemlidir, bu şehir üniversiteden yeterince faydalanamıyor."

CHP YURTLARI YAPACAĞIZ

"CHP yurtları yapacağız ve üniversiteyi kazanan öğrenciler nerede kalacağız? sıkıntısı yaşayamayacak. Ben ülkemin gittiği yoldan çok rahatsızım, son 15 yıla bakarsak hep endişelerimizi sizlerle paylaştık. Keşke yanılsaydık özellikle 2002 yılından beri memleketimizin sıkıntılarını hep gündem değiştirerek Türkiye’nin altının oyulduğunu gördük. "

ENDİŞELERİMİZDE HAKLI ÇIKTIK

"Tekrar ediyorum; keşke yanılsaydık. Bir dönem türbanla, bir dönem anayasa değişikliğiyle, bir dönem inanılmaz yanlış dış politikalarla, bir dönemde açılımla karşı karşıya kaldık. Yahu ben Kürt kardeşimden ayrı kalmak istemiyorum. Böyle bir şey yok. Bizim sadece Güneydoğu da yanlışlarımızın eksikliklerimizin ortaya çıkarılması gerektirmektedir."

İZMİT'İ KURTARMAK İÇİN KOLLARI SIVADIK

"Zaten PKK diye bir örgüt var. Bir sürü sıkıntı var. Bu sıkıntıları gündem değişikliği yapılarak memleketin ne hale getirildiğine bakın. Tüpraş başta olmak üzere pek çok fabrika satılmış, limanlarımız yok. İşsizlik almış başını gidiyor. Öncelikle bu iktidarın açtığı yaraların kapanması için AKP’den kurtulmamız gerekiyor. Bizde bu kentin çocuğu olarak şehrimizi AKP’den kurtarmak için kolları sıvadık."HABER: Filiz SÖZER 
Etiketler :
CHP'de - Bozkurt - Uslu - sessiz - ve - derinden - çalışıyor -
23-09-2013
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
Kocaeli’nin melekleri
Elif Merve ALTINTAŞ
Siz nasıl yaşıyorsunuz?
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi